Kampionatet në Europë

10 janari, pse është datë historike për Del Pieron (fotot)

Më 10 janar 2006, një nga ikonat e futbollit italian, legjenda e gjallë dhe aktive e Juventusit, Del Piero, është “salduar” si golashënuesi më i mirë i bardhezinjve torinezë.

Më 10 janar 2006, një nga ikonat e futbollit italian, legjenda e gjallë dhe aktive e Juventusit, Del Piero, është “salduar” si golashënuesi më i mirë i bardhezinjve torinezë. “Tuttosport” e kujton sot këtë moment përmes fotosh të golit që mundësoi “Alex Record”. Imazhet janë fokusuar pikërisht 11 vjet më parë, në sajë të një “hat-trick” kundër Fiorentinës, në Kupën e Italisë. Aty shënoi Del Piero, duke tejkaluar Boniperti në renditjen e shënuesve më të mirë të Juventusit në të gjitha kohërat.

 


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Kampionatet në Europë