Futboll

20-vjeçari nga Nigeria, që nuk ka luajtur kurrë në Premier, blen shtëpinë me vlerë 2.5 mln euro…

20-vjeçari nga Nigeria, që nuk ka luajtur kurrë në Premier, blen shtëpinë me vlerë 2.5 mln euro…

Një talent i Manchester City, që nuk ka luajtur kurrë një ndeshje në Premier League, ka blerë një shtëpi me vlerë 2.5 milionë euro! Tosin Adarabioyo, i cili paguhet 30 mijë euro në javë nga City, është pronari i ri i vilës me gjashtë dhoma gjumi në Knutsford, Cheshire. Mbrojtësi 20-vjeçar ka luajtur shtatë ndeshje për ekipin e Pep Guardiola në kupat e ndryshe dhe në Champions League, por asnjëherë nuk është aktivizuar në kampionat.

The 20-year-old defender has made just seven appearances for the club in the cup games and the Champions League - but has never featured in the English Premier League. Pictured is the living room area of his new home

Last night, he was an unused substitute in City's 2-1 win over Bristol City in the Carabao Cup. Pictured is the cinema room

The three-strorey detached mansion boasts five bathrooms, a home cinema, gym and spectacular views overlooking a golf course

Adarabioyo ishte në stol, por nuk luajti asnjë minutë në fitoren 2-1 që City arriti ndaj Bristol City në “Carabao Cup”, mbrëmjen e kaluar. Vila luksoze dy katëshe në zonën “Golden Triangle” të Cheshire është shumë pranë një fushe golfi dhe ka një pamje spektakolare nga të gjashta dhomat e gjumit. Gjithashtu, ka pesë tualete, një dhomë ndenjeje me ekran kinemaje dhe një palestër. Në këtë zonë kanë shtëpinë edhe futbollistët Cristiano Ronaldo, Peter Crouch dhe Phil Jagielka.

Tosin Adarabioyo threatened to leave amid interest from Everton and Celtic, but his brother and agent, Gbolahan, negotiated a last minute deal with City of £1.3million a year to keep him at The Etihad

The home is in Cheshire 'Golden Triangle', where footballers including Cristiano Ronaldo, Peter Crouch and Phil Jagielka have lived

Adarabioyo is of Nigerian descent, but he rejected advances from the African country to play for England's youth teams

I konsideruar si një nga talentet më të mëdha të Akademisë së Manchester City, Adarabioyo refuzoi ofertat për të marrë minuta në një klub tjetër në Premier dhe kërcënoi drejtuesit e City se do të shkonte te Everton ose Chelsea, duke i detyruar ata t’i ofronin rinovimin dhe kontratën e re nga e cila përfiton 2 milionë euro në sezon. Ai ka lindur në Nigeri, por ka refuzuar të luajë me kombëtaren afrikane dhe është grumbulluar rregullisht nga përfaqësueset e moshave në Angli.

Më shumë nga Futboll