Premier League

22 vjet më parë… ja ku ishin kolegët kur Wenger mori drejtimin e Arsenal?!

Pas 22 vitesh, Arsene Wenger do t’i jap lamtumirën Arsenal. Lajmi u zyrtarizua nga vetë trajneri francez. Wenger ka shkruar një pjesë të historisë dhe prestigjiozja italiane “Gazzetta Dello Sport” bën një paralelizëm interesant, duke treguar se ku ishin disa nga trajnerët aktual, më 1 tetor 1996, kur Wenger u emërua si “timonier” në Londër…

Simone Inzaghi (trajneri i Lazio) – Ishte sulmues i Novara

Maurizio Sarri (trajneri i Napoli) – Punonte në bankë

Gennaro Gattuso (trajneri i Milan) – Luante me Perugia U-19

Luciano Spalleti (trajneri i Inter) – Drejtonte Empoli në Serie “C”

Massimiliano Allegri (trajneri i Juventus) – Luante me Perugia

Eusebio Di Francesco (trajneri i Romës) – Luante me Piacenza

Antonio Conte (trajneri i Chelsea) – Luante me Juventus

Carlo Ancelotti (i papunë) – Drejtonte Parmën

Diego Simeone (trajneri i Atl.Madrid) – Luante me Atletico Madrid

Jose Mourinho (trajneri i Man.Utd) – Ishte zv.trajneri i Barcelonës

Më shumë nga Premier League