Kampionatet në Europë

7 talentët e rinj që po ndjek Real Madrid në Europë

Real Madrid nuk kërkon vetëm yje si Harry Kane apo ndonjë tjetër. Klubi “Los Blancos” po vazhdon kërkimin rreth talentëve të rinj, duke ndjekur shembujt e shumtë të viteve të fundit. Pas blerjes së Asensios, Vallejo, Vinicius JR, Odegaard dhe Ceballos, klubi madrilen duket se edhe në verën e ardhshme do të tentojë transferimin e lojtarëve të rinj dhe me shumë perspektivë për të ardhmen. Drejtuesit e skuadrës spanjolle tashmë po vëzhgojnë talentët që po shkëlqejnë me skuadrat e tyre dhe kanë formuar një listë të ngushtë me 7 lojtarë nga shumë talentë që posedon bota e futbollit.

7 talentët që kanë tërhequr vëmendjen e Real Madrid

Kepa Arrizabalaga (portier – 23 vjeç – Athletic Bilbao)

Alvaro Odriozola (mbrojtës anësor – 21 vjeç – Sociedad)

Fabian Ruiz (mesfushor – 21 vjeç – Real Betis)

Christian Pulisiç (mesfushor – 19 vjeç – Dortmund)

Kasper Dolberg (sulmues – 20 vjet – Ajax)

Timo Werner (sulmues – 21 vjeç – Leipzig)

Marcus Rashford (sulmues – 19 vjeç – Manchester United)

Më shumë nga Kampionatet në Europë