Premier League

Aguero: Isha pranë vdekjes dy javë më parë

Sergio Aguero ka pranuar se ai mund ta kishte pësuar më keq se sa një brinjë e thyer gjatë aksidentit të tij në Amsterdam.

Sulmuesi i Manchester City është dëmtuar teksa po kalonte ditën e pushimit në kryeqytetin holandez kur një taksi me të cilën ai po udhëtonte është përplasur me një shtyllë.

Aguero posted this on Instagram after the crash in Amsterdam last month

Dëmtimet e Aguero-t pritet ta mbajnë larg fushave për 4-6 javë 29-vjeçarin i cili shprehet se mund të kishte shkuar edhe më keq, shumë më keq.

Aguero është shprehur për argjentinasen TyC Sports: “Kur shkova në spital pyeta doktorin nëse mund të luaja ndeshjen e së shtunës. Ai nuk mendonte kështu.

Aguero started the season in fine form, scoring seven goals in eight games in all competitions

“Mora një moment reflektimi dhe kuptova se mbase nuk do të isha këtu duke folur nëse nuk do të kisha pasur rripin e sigurimit.

Gjithsesi, Aguero tashmë është rikthyer në qendrën stërvitore të City-t ku ka filluar stërvitjen e lehtë i veçuar nga grupi.

Më shumë nga Premier League