RUSI 2018

Alarmi, 52 lojtarë rrezikojnë të mos luajnë çerekfinalet e Botërorit

Rregulli i “fari play”-it pavendosur eliminimin e Senegal në favor të Japonisë. Pesha e kartonëve të verdhë është bërë përcaktuese në Botërorin rus dhe rrezikon të jetë e tillë edhe për lojtarët më të fortë të ndeshjeve me eliminimin direkt. Janë 52 futbollistët që, në rast të një kartoni, rrezikojnë pjesëmarrjen në çerekfinale. Mes tyre janë shumë emra të mëdhenj.

Yjet që rrezikojnë janë: Messi (Argjentina), Cristiano Ronaldo (Portugali), Neymar dhe Coutinho (Brazil), Busquets (Spanjë), Rakitic dhe Mandzukic (Kroaci), Pogba (Francë), De Bruyne (Belgjikë), James Rodriguez (Kolumbi), Golovin (Rusi). Çerekfinalet do të jenë pengesa e fundit për këta lojtarë, duke parë se kartonët e marrë deri në atë moment zerohen.

Më shumë nga RUSI 2018