Futboll

Allegri dhe trajnerët italianë që kanë fituar më shumë trofe

Max Allegri ka fituar Kupën e Italisë 2016-2017: është trofeu i radhës për të si trajner. Por kush janë trajnerët italianë të cilët kanë fituar më shumë në Itali, Europë dhe botë? Ja top 10 e tyre:

Image result for claudio ranieri

10) CLAUDIO RANIERI – 7 trofe

Image result for nevio scala

 8) NEVIO SCALA – 8 trofe

Image result for massimiliano allegri

8) MASSIMILIANO ALLEGRI – 8 trofe

Image result for arrigo sacchi

7) ARRIGO SACCHI – 9 trofe

Image result for nereo rocco

6) NEREO ROCCO – 10 trofe

Image result for roberto mancini

5) ROBERTO MANCINI – 13 trofe

Image result for fabio capello

4) FABIO CAPELLO – 14 trofe

Image result for marcello lippi

3) MARCELLO LIPPI – 18 trofe

Image result for carlo ancelotti

2) CARLO ANCELOTTI – 19 trofe

Image result for giovanni trapattoni

1) GIOVANNI TRAPATTONI – 22 trofe


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll