Champions League

Allegri: Shorti i Champions? Ata nuk dua t’i shoh më

“Nuk ishte e lehtë të fitonim në Wembley, edhe duke parë si po shkonte ndeshja. Por jemi treguar të duruar, kemi pritur momentin e duhur dhe kemi përmbysur gjithçka në 10 minuta”.

Massimiliano Allegri, trajneri i Juventus, ka shijuar kualifikimin e bardhezinjve në çerekfinalet e Champions League. “Asamoah dhe Lichtsteiner kanë ndryshuar ndeshjen? I kam bërë ato ndryshime sepse na duheshin lojtarë të ndryshëm. Në ndeshjen e parë jam kritikuar për zëvendësime, tani po vlerësohem? Ndeshjet i fitojnë lojtarët, që po bëjnë një sezon të shkëlqyer. Unë bëj disa gabime, që mundohem t’i korrigjoj herë pas here”.

Allegri është pyetur edhe nëse e ndien veten gati për Premier League: “Jo, kam një kontratë deri në 2020-ën”, ka thënë ai. Më pas, pyetjes së me kë do të donte të përballej në çerekfinale, Max i është përgjigjur: “E vetmja skuadër me të cilën nuk dua të përballemi është Barcelona. Ndeshemi çdo vit me ata… tani mjaft. Më mirë të kthehemi në Angli”.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Champions League