RUSI 2018

Lanzini jashtë botërorit, zëvendësuesi mund të vijë nga Seria A

Manuel Lanzini nuk do të jetë pjesë e Argjentinës në Kupën e Botës 2018 pasi sulmuesi anësor i West Ham ka këputur ligamentet e gjurit të djathtë gjatë stërvitjet se fundit. Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Argjentinës në “Twitter”, por tani ka nisur gara se cili do të jetë zëvendësuesi i tij.

“Clarin” shkruan se futbollisti do të vijë nga 12 emrat që Sampaoli i grumbulloi në fillim dhe i la në shtëpi më vonë.

Diego Perotti i AS Roma dhe Erik Lamela i Tottenham janë dy emrat më të mundshëm, duke parë karakteristikat e tyre. Pra balotazhi Perotti-Lamela është kryesori, ndërsa më pak shanse kanë Enzo Perez dhe Pablo Perez. Nesër në mëngjes do të mësohet se cili do të jetë lojtari i 23-të i Argjentinë…

Më shumë nga RUSI 2018