Merkato

“Arsenal duhet të marrë Diego Simeone-n”

Arsenal duhet të konsiderojë Diego Simeone-n në rolin e trajnerit në Emirate-s pas largimit të Arsene Wenger.

Ky është opinioni i Frank Lampard, pasi legjenda e Chelsea-t ka parë Simeone-n të udhëheqë Atletico Madrid drejt një tjetër trofeu, me një fitore 3-0 në finalen e Europa League ndaj Marseille.

“Nuk e kam dëgjuar shumë emrin e Simeone-s kur flitet për pasardhësit potencialë të Arsene Wenger dhe nuk e kuptoj përse,” shprehet Lampard për Evening Standard.

“Arsenal do të përfitonte shumë nëse do të arrinte të siguronte firmën e tij pasi ai është një fitues. Ai do t’i j epte shumë ekipit kur vjen puna për disiplinë dhe stil loje, nuk është si Manchester City, por është efektiv.”

Më shumë nga Merkato