Futboll

Arsenal zbulon aeroplanin e ri Emirates Airbus A380 për ndeshjet jashtë fushe

Tifozët e Arsenal mund të ishin duke pritur përforcime në fushën e lojës gjatë janarit, por në vend të lojtarit të ri ka mbërritur diçka krejt ndryshe…një aeroplan i ri për ndeshjet jashtë fushe. Klubi prezantoi mjetin e ri që do të transportojë ekipin në ndeshjet e Champions League nëpërmjet Intagram, një Emirates Airbus A380 gjigant me lojtarët të stampuar në krahë.

Arsenal revealed their incredible new Emirates Airbus A380 plane on Instagram on Thursday

Topçinjtë do të shpresojnë që aeroplani i ri mund t’i drejtojë te triumfi, kur të nisen për në Gjermani në ndeshjen kundër Bayern Munich.Në muajt e ardhshëm, udhëtimet në Middlesbrough, Stoke dhe Swansea në Premier League mund të bëhen me avionin e ri. Aeroplani, i mundësuar nga sponsorët kryesorë të Arsenal, Emirates, ka brenda krevate të përfshirë për të gjithë lojtarët, me 2,500 kanale televizive të përfshira në sistemin e argëtimit.

The plane boasts a fully functioning bar for relaxation during trips and seating area for the players' flights to games

Por përpara se të udhëtojnë në Munich, Arsenal duhet të fokusohet në kampionat dhe në FA Cup. Këtë fundjavë e ka radhën kupa, me Topçinjtë që do të udhëtojnë në Lancashire dhe Preston North End për raundin e tretë.

 

[interaction id=”586e69894f601b0929224a70″]

Më shumë nga Futboll