Futboll

Aventura e Mancini-t tek Italia nis me dy lajme të këqija

Emerson Palmieri Dos Santos dhe Claudio Marchisio kanë qenë të detyruar të heqin dorë nga kombëtarja e Italisë, që do të grumbullohet të mërkurën në mbrëmje në Coverciano.

Italia e Roberto Mancini-t do të debutojë 28 majin e ardhshëm në miqësoren kundër Arabisë Saudite. Më pas do të vijnë provat më të vështira kundër Francës (1 qershor) dhe Holandës (4 qershor).

Emerson dhe Marchisio do të vazhdojnë rikuperimin me klubet respektive.

Lista e të grumbulluarve nga Mancini:
Portierë: Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Torino).
Mbrojtës: Leonardo Bonucci (Milan), Mattia Caldara (Atalanta), Domenico Criscito (Zenit San Pietroburgo), Danilo D’Ambrosio (Inter), Mattia De Sciglio (Juventus), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Chelsea).
Mesfushorë: Daniele Baselli (Torino), Giacomo Bonaventura (Milan), Bryan Cristante (Atalanta), Alessandro Florenzi (Roma), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Napoli), Rolando Mandragora (Crotone), Lorenzo Pellegrini (Roma).
Sulmues: Mario Balotelli (Nice), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Matteo Politano (Sassuolo), Simone Verdi (Bologna), Simone Zaza (Valencia).

Më shumë nga Futboll