Ligue 1

Balotelli zgjedh ekipin e ri, do të nënshkruajë për dy vite

Sulmuesi italian, Mario Balotelli, nuk do të kthehet në Itali pas dy viteve të kaluara te Nice, është shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes që do ta lidhë me Marseille për dy sezonet e ardhshme.

Nga 3.7 milionë euro që merrte te Nice, “SuperMario” duhet të fitojë mes 4 dhe 7 milionë në sezon. Balotelli ka refuzuar oferta të çmendura nga Kina për të mos humbur vendin në kombëtare.

Më shumë nga Ligue 1