La Liga

Barça, goditja e radhës në merkato vlen 400 milionë euro

22 vjeç, francez, qendërmbrojtës. Katër gola (një prej të cilëve në Champions League) dhe një asist në 53 ndeshje të luajtura në këtë sezon mes kampionatit dhe kupave.

Ai është Clement Lenglet, goditja e ardhshme e Barcelona-s në merkaton. Kështu, katalanasit kanë vendosur të përforcojnë mbrojtjen e tyre me lojtarin e Sevilla-s.

Lajmi është bërë i ditur nga “Mundo Deportivo”, që ka shkruar se negociatatjanë mbyllur shumë shpejt, me katalanasit që do të sigurojnë shërbimet e tij për 35 milionë euro.

Lojtari do të nënshkruajë një kontratë 5–vjeçare me kampionët e Spanjës, por nuk dihet akoma rroga që do të përfitojë. Lenglet vlerësohet shumë nga Barça, siç tregojnë edhe 400 milionë që do të përfshihen në klauzolën për prishjen e kontratës.

Më shumë nga La Liga