Bundesliga

“Bayern duhet ta zëvendësojë Lewa-n, në Itali është sulmuesi ideal”

Kampioni i botës me Italinë në 2006-ën dhe ish-sulmuesi i Bayern, Luca Toni, i ka dhënë një këshillë bavarezëve.

Italiani nuk ka asnjë dyshim se çfarë duhet të bëjë Bayern me Robert Leëandoëski, i cili ka shprehur dëshirën të largohet nga kampionët e Gjermanisë.

“Bayern duhet ta shesë Lewandowski-n dhe të marrë Icardi-n, që do të ishte ideal për ekipin. Është më i fortë dhe më i ri se polaku”.

Më shumë nga Bundesliga