Bundesliga

Bayern fiton “provën gjenerale” në prag të Real-it

Bayern Munich ka fituar ndeshjen e radhës në Bundesliga me një rezultat 3-0 ndaj Hannover në HDI-Arena. Ishte një ndeshje jo edhe aq e lehtë për bavarezët e Heynckes dhe kjo për shkak se trajneri gjerman kishte bërë disa ndryshime në formacionin e tij duke parë që luan në gjysmëfinalen e Champions League të mërkurën ndaj Bayern Munich.

Por nga ana tjetër lojtarë si Mai, Sule, Rudi dhe Wagner mund të tregonin veten e tyre për ndeshjet e ardhshme. Pas një pjese të parë të qetë dhe pa shumë momente kulmore, Bayern gjen avantazhin në minutën e 57’ të pjesës së dytë me Thomas Muller. Sulmuesi gjerman ka shkëlqyer me fanellën e kuqe që kur Heynckes u ul në stolin e ekipit.

Ai ishte goli që hapi lojën për bavarezët dhe në minutën e 73’ vuloset fitorja me anë të Robert Lewandowski-t që kishte vetëm pesë minuta që kishte hyrë në fushë. në fund të takimit ishte Rudy që shënoi edhe një gol të tretë për vizitorët që tani mund të fokusohen plotësisht te Real Madrid.

Më shumë nga Bundesliga