Bundesliga

Bayern Munchen, short i lehtë në Kupën e Gjermanisë

Tifozët bavarezë mund të gëzojnë. Short mjaft i lehtë për Bayern Munchen në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Kampionët e Bundesligës do të kenë përballë një skuadër që militon në Ligën e Tretë të Gjermanisë, ku aktualisht mban vendin e dytë dhe është në garë për t’u ngjitur në Bundesligën e Dytë, pikërisht Paderborn, ku dikur ka luajtur edhe Alban Meha.

Ndeshjet e këtij raundi do të zhvillohet më 6 dhe 7 shkurt. Finalja e madhe është vendosur të luhet më 19 maj. Në sfidat çerekfinale është vendosur të përdoret sistemi VAR për episodet më të rëndësishme. Ndeshjet e këtij raundi janë më një takim.

Çiftet çerekfinaliste të Kupës së Gjermanisë 

Eintracht Frankfurt – Mainz

Leverkusen – Bremen

Paderborn – Bayern Munchen

Schalke – Wolfsburg

Më shumë nga Bundesliga