Bundesliga

BBC zbulon pasardhësin e Ancelotti-t te Bayern

Carlo Ancelotti do të zëvendësohet në fund të sezonit? Sipas BBC, që citon një gazetar gjerman Rapahel Honigstein, Ancelotti do të largohet për t’i hapur rrugë trajnerit të Hoffenheim Julian Nagelsmann. “Për momentin ekziston mundësia që Ancelotti të mos të qëndrojë deri në fund të kontratës së tij në Munich, por se do të largohet në verë,” shprehet Honigstein.

Image result for nagelsmann

Ai beson se klubi bavarez do të bëjë çmos të blindojë trajnerin e talentuar Nagelsmann. “Mendoj se do të ndodhë në vitin 2018 dhe besoj se ai është një talent që vjen një herë në gjeneratë. Do të ishte një gabim i madh nëse Bayern nuk do ta merrte, siç bënë gabimin që zgjodhën Klinsmann në vend të Jurgen Klopp në 2008.”

 

Më shumë nga Bundesliga