Merkato

Borussia Dortmund klubi i fundit që kërkon Emre Can

Borussia Dortmund është duke monitoruar gjendjen e kontratës së Emre Can te Liverpool teksa gjermanët po konsiderojnë t’i ofrojnë një shans për t’u rikthyer në vendlindje.

Kontrata aktuale e Can do të përfundojë në fund të sezonit, dhe nuk ka pasur sinjale që të çojnë te një rinovim i mundshëm, me lojtarin që do të klauzolë lirimi në kontratën e tij të re në Anfield.

Liverpool është duke refuzuar sugjerimin e lojtarit pasi kështu mund të jenë më të sigurt për të refuzuar ofertat që mund të vijnë drejt tij, siç është rasti i Philippe Coutinho.

Dortmund kërkon një mesfushor energjik për sezonin e ardhshëm. Dhe për më tepër, agjenti i Can, Reza Fazeli, përfaqëson edhe trajnerin aktual të Dortmund Peter Bosz si dhe mesfushorët Mahmoud Dahoud dhe Nuri Sahin.

Image result for Emre Can

Më shumë nga Merkato