Futboll

Buffon befason me numrin e zgjedhur kundër Bayern-it

Në ndeshjen e luajtur mes PSG dhe Bayern në International Champions Cup, e fituar 3-1 nga bavarezët, Gianluigi Buffon ka mbajtur fanellën me numrin 30.

Arsyeja? Numri 1 mbahet akoma nga gjermani Kevin Trapp, që vitin e kaluar ka qenë zëvendësi i Areola-s, kampion i botës me Francën.

Më shumë nga Futboll