Kampionati Shqiptar

Bylisi përmbys Dinamon dhe i afrohet kreut

Kategoria e Parë ngriti siparin e javës së 13-të, me ndeshjen e luajtur në “Adush Muça”, mes Bylisit dhe Dinamos.

Bylis-Dinamo 2-1
Golat: Meto 54′, Kolgega 90′ / Arifaj 23’

…………………………………………………………………………………………………………….

Kategoria e Parë ngriti siparin e javës së 13-të, me ndeshjen e luajtur në “Adush Muça”, mes Bylisit dhe Dinamos. Mallakastriotët janë gjendur në befasi, kur Arifaj do të shënonte në portën e tyre, në minutën e 23-të. Pjesa e parë është mbyllur me këtë epërsi të bluve kryeqytetas, ndërsa fraksioni i dytë ka sjellë përmbysjen e madhe të Bylisit. Në minutën e 54-t ka barazuar Meto, ndërsa Kolgega ka lumturuar tifozët ballshiotë në fundin e kohës së rregullt, kur ka realizuar golin e një trepikëshi shumë të çmuar. Me një ndeshje më tepër se të tjerët, skuadra e Memushajt e sheh veten në vendin e dytë të Grupit B, me 25 pikë, tre të tilla më pak se Lushnja kryesuese. Më poshtë, ja kalendari i plotë i ndeshjeve të kësaj jave, për të dyja grupet, që do të luhen nesër:

…………………………………………………………………………………………………………….

Kategoria e Parë, java e 13-të
17.12.2016
Grupi A
ERZENI-KAMZA
TËRBUNI-BURRELI
BESA-SHËNKOLLI
MAMURRASI-BESËLIDHJA
KASTRIOTI-ILIRIA

…………………………………………………………………………………………………………….

Grupi B
LUSHNJA-ELBASANI
APOLONIA-TOMORI
SOPOTI-TURBINA
POGRADECI-SHKUMBINI

Standings provided by Sofascore LiveScore

Standings provided by Sofascore LiveScore

Më shumë nga Kampionati Shqiptar