Futboll

“Çështje” grash, Pique do të mungojë në dasmën e Messi!

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, nuk është ftuar në dasmën e Lionel Messi për probleme personale mes bashkëshortes së mbrojtësi Shakira dhe bashkëshortes së sulmuesi Antonella Roccuzzo. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta spanjolle “El Pais”. Roccuzzo ka kërkuar prej kohësh nga partneri i tij që mos të shoqërohet me Pique dhe Shakira dhe nuk e ka ftuar çiftin në dasmë.

Barca team-mate Gerard Pique and girlfriend Shakira will reportedly miss the wedding

Por duket se këto probleme mes grave nuk ndikojnë në fushën e lojës, pasi Pique dhe Messi luajtën së bashku dhe u dukën në humor të mirë me njëri-tjetrin gjatë ndeshjes së të dielës në “Camp Nou” kundër Valencia. Ende nuk është saktësuar data kur Roccuzzo do të martohet me pesë herë fituesin e “Topit të Artë”, por mendohet se do të jetë në mes të qershorit.

[interaction id=”58cefc44496de0fe283e42b3″]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll