Champions League

Champions, Juventus dhe Real përkulen para Olympiakos

Nuk ka qenë fatsjellëse për skuadrën, por koreografia e shfaqur nga tifozët e Olympiakos mbrëmjen e së martës, me rastin e ndeshjes së Champions League kundër Sportingut të Lisbonës, ka qenë spektakolare.

Në të mund të vihen re klubet e mëdha të Europës që përkulen para klubit të Pireut: edhe Juventus dhe Real Madrid janë përkulur para gjigantit grek. Por ky optimizëm i tifozëve nuk ka arritur ta ndihmojë ekipin që të shmangë humbjen 3-2 ndaj portugezëve.

Më shumë nga Champions League