Merkato

Chelsea blindon “yllin” e kërkuar nga Barcelona…

E ardhmja e Willian ka marrë një tjetër kthesë vendimtare sot, pasi brazilianit i është ofruar një kontratë e re me Chelsea dhe po mendohet të rinovojë.

Sipas gazetës spanjolle “Sport”, Chelsea nuk dorëzohet për Willian, që kërkohet nga Barcelona, por londinezët duan ta mbajnë me çdo kusht në ekip.

Trajneri i ri i Chelsea, Maurizio Sarri, ka kërkuar të Willian të qëndrojë, duke marrë parasysh edhe largimet e mundshme të Thibaut Courtois dhe Eden Hazard për te Real Madrid.

Me kontratën e re, që mendohet t’i jap mijë euro në javë, Chelsea do ta bëjë Willian një nga futbollistët më të paguar në “Stamford Bridge”, atje ku në sezonin e kaluar tifozët e zgjodhën si më të mirin.

Më shumë nga Merkato