Bundesliga

Chelsea hidhet në sulm, dëshiron me çdo çmim Lewandowski

Kur u duk se sulmuesi polak i Bayern Munich do të jetë në gjendje të nënshkruajë me Real Madrid, lubit të bardhë i ka dalë një konkurrent i ashpër. “Daily Star”, kur vjen puna për të treguar se Chelsea e ka bërë atë objektivin më të madh për sezonin e ardhshëm, flet me siguri.

Blutë e Londrës do të paraqesin ofertat për ta mbyllur transferimin. Ata duan që golashënuesi dhe ylli i Bayern Munich të kalojë në “Stamford Bridge” sezonin e ri. Natyrisht, nuk duket të jetë një operacion i përballueshëm, pasi rrethanat e sulmuesit preferojnë të shkojnë te “Los Blancos”.

Por, problemi është se Chelsea është i gatshëm të paguajë çmimin që kërkohet dhe, në këtë situatë, Florentino Pérez nuk dëshiron të hyjë në asnjë betejë, që mund ta bëjnë blerjen e polakut më të shtrenjtë.

Më shumë nga Bundesliga