Futboll

Chelsea ofron 30 milionë euro për Chamberlain…

Chelsea ofron 30 milionë euro për të marrë futbollistin e Arsenal, Alex Oxlade-Chamberlain. Shtypi anglez ka bërë të ditur se prej disa javësh kampionët e Anglisë kanë shfaqur interesimin e tyre për Chamberlain, por gjithçka ka mbetur sekrete për të mos thyer ekuilibrat.

Oxlade-Chamberlain could end up as a team-mate of Cesc Fabregas at Chelsea this season

Chelsea ka intensifikuar tentativat për të marrë futbollistin, për të plotësuar kërkesën e trajnerit Antonio Conte, që pas humbjes pikërisht ndaj Arsenal në Superkupën e Anglisë, kërkoi dy apo tre lojtarë të tjerë prë “blutë”.

Antonio Conte is desperate to strengthen his squad ahead of a Premier League title defence

Oxlade-Chamberlain ka një kontratë me Arsenal deri në fund të sezonit të ardhshëm dhe nëse nuk rinovon mund të largohet me parametër zero, kësisoj “topçinjtë” janë të detyruar të pranojnë 30 milionë euro për mesfushorin. Conte mendon se ai mund të përshtatet shumë mirë si anësor në vendosjen 3-4-3.

Më shumë nga Futboll