Gossip

Chris Brown vs Soulja Boy në ring! Mayweather & Tyson trajnerët e rivalëve të Hip Hop-it

Dy yjet e Hip Hop-it Chris Brown dhe Soulja Boy kanë rënë dakord të ndeshen për tre raunde në ringun e boksit. Dyshja do të ketë mbështetjen e Floyd Mayweather dhe Mike Tyson për t’i ndihmuar me stërvitjen për përballjen që pritet të ndodhë në mars dhe do të transmetohen live nga Las Vegas.

Dy yjet e Hip Hop-it Chris Brown dhe Soulja Boy kanë rënë dakord të ndeshen për tre raunde në ringun e boksit. Dyshja do të ketë mbështetjen e Floyd Mayweather dhe Mike Tyson për t’i ndihmuar me stërvitjen për përballjen që pritet të ndodhë në mars dhe do të transmetohen live nga Las Vegas.

Hip hop stars Chris Brown and Soulja Boy will meet in the boxing ring - with boxing legends Floyd Mayweather to train Soulja Boy and Mike Tyson to train Brown

Inatet e dy artistëve filluan kur Soulja Boy pëlqeu një foto në Instagra të një prej ish-të dashurave të Brown. Sherri midis dyshes kanë vijuar nëpër mediet sociale teksa nuk i kanë kursyer fjalët e rënda dhe ofendimet kundrejt njëri-tjetrit. Më pas Soulja Boy i kërkoi mikut të tij Mayweather ta stërvisë – dhe ish-mbreti i boksit ka pranuar.

Mike Tyson has agreed to train Chris Brown after 50 Cent got involved

Mayweather gjithashtu ka pranuar të promovojë ndeshjen, nëpërmjet firmës së tij Mayweather Promotian dhe The Money Team. Ylli i Hip Hop-it 50 cent gjithashtu u përfshi – duke deklaruar se do të vë bast 100,000 $ për Soulja Boy. Artisti nga New York është ai që ka ftuar Mike Tyson.

Floyd Mayweather is promoting the bout as well as training Brown

Kur a mori vesh se Mayweather do të stërviste Soulja Boy, ai sugjeroi që Tyson të trajnonte Chris Brown. Ndeshja pritet të zhvillohet gjatë marsit në Las Vegas – vendi nuk është vendosur akoma – dhe do të shfaqet nëpër televizione për të gjithë ata që do të paguajnë shumën e PPV.

 

 

Më shumë nga Gossip