Futboll

City “josh” Donnarummën, Pep: Eshtë portier i shkëlqyer

Dy të dhëna nuk përbëjnë një provë, por japin një ide. Atëherë, sytë janë të kthyera te lëvizjet e Manchester City dhe United, që po tentojnë të joshin Gigio Donnarumma, i cili nuk do të ketë kontratë me Milan në qershor 2018 dhe është vënë në shënjestër nga klubet e mëdha në Itali dhe Europë.

Gianluigi Donnarumma became the youngest AC Milan goalkeeper to start in the derby last weekend

“Eshtë një portier i shkëlqyer. Ndër më të mirët dhe ka shumë cilësi edhe pse është vetëm 18 vjeç,” – ka thënë Pep Guardiola në prag të ndeshjes kundër West Bromuic, thelbësore në garën për një vend në Champions Leauge.

Donnarumma vies with Inter Milan's new Brazilian forward Eder during the Serie A clash at the San Siro

Fjalët e trajnerit të Manchester City i shtohen asaj që është shkruar sot nga “The Sun”, ku sipas gazetës angleze, Donnarumma i paska treguar disa miqve dëshirën për të luajtur në sezonin e ardhshëm në kampionatin anglez dhe dy skuadrat e Manchester janë në rresht të parë për ta marrë nga Milan.

Galliano, who is also the club's vice president, congratulates the teenager on another occasion 

Guardiola është gati të heq dorë nga Bravo dhe t’i jap portierit të ri të Milan rreth 4.2 milionë euro në sezon për të mposhtur konkurrencën e Mourinho. Zëra që nuk duhen marrë për bazë si 100% të vërteta, por është e sigurt që Donnarumma ka lënë përshtypje te Pep…

[interaction id=”5919e27931e7fd40717627c5″]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll