UFC

McGregor poston videon e parë të stërvitjes në prag të UFC 229

Çuditërisht, ndeshja më e shumëpritur e historisë së UFC nuk ka pasur shumë promocion deri tani. Gjithsesi ditën e martë Conor McGregor ka postuar një video në rrjetet sociale.

Ish-kampioni i peshës së lehtë ka postuar videon e parë të stërvitjes, ku shihet duke bërë mundje, ngritje peshash dhe vrapime për të rritur kondicionin.

Shumica e videos është xhiruar në SBG Ireland, palestra e McGregor në Dublin.

Mcgregor do të ndeshet për titullin kampion me Khabib Nurmagomedov më 6 tetor në Las Vegas.

Akoma nuk është konfirmuar asnjë konferencë për shtyp për sfidën mes Khabib dhe McGregor, megjithëse UFC ka postuar video të shkurtra promocioni gjatë fundjavës së kaluar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Më shumë nga UFC