MMA

Cormier thyen heshtjen pas nokautit tragjik

Daniel Cormier ka folur për të parën herë pas humbjes tragjike ndaj Jon Jones në UFC 214. Për shkak të pasojave të nokautit DC nuk e mori mirë humbjen. Por, kjo është diçka që pritet kur një luftëtar ndodhet në një moment të keq dhe ka vetëm njerëz, kamera dhe mikrofona rreth tij. pas një dite reflektim, Cormier shfrytëzoi Instagram për të dhënë një deklaratë pas humbjes së dytë në karrierën e tij në MMA.

“Në radhë të parë dua t’ju falënderoj të gjithëve për mesazhet. E kam ndjerë mbështetjen tuaj. Urime Jon Jones dhe ekipit të tij. Ata bënë një punë të madhe dhe morën fitoren.”

“Gjithashtu, arbitri John McCarthy, dua të kërkoj falje për sjelljen time karshi teje. Jam mirënjohës për kohën që më dhe të reagoja. Je më i miri. Gjithashtu dua të falënderoj skuadrën time dhe trajnerët e mi. Ju dua të gjithëve. Më keni përgatitur në mënyrën më të mirë të mundshme, por në një sport kaq të rëndë janë gjëra që ndodhin. Falënderoj Dana White dhe UFC. Edhe njëherë, urime Jon Jones dhe skuadrës së tij. ju dua të gjithëve, shihemi së shpejti. DC.”

First off, thank you all for the kind words. I have felt the support. Congratulations to Jon Jones and his team. They did a phenomenal job and got the victory. Also, to Big John McCarthy, I would like to apologize for acting up with you. I am thankful for the time you gave me to try and defend myself and stay in the fight. You are the best in the business for a reason. I also wanna thank my team and my coaches. I love you all from the bottom of my heart. Your time and energy is greatly appreciated. You guys did a wonderful job, I was ready. It’s a fist fight and things happen. Dana White and the @ufc, thank you for being the premiere organization in all of MMA. Again, congrats to Team Jones and JacksonWink. Love you all. I’ll see you soon. DC 📷@layziethesavage

A post shared by Daniel “DC” Cormier (@dc_mma) on

Më shumë nga MMA