Gossip

Befason mamaja e CR7: Ai është më i mirë se Cristiano

Djemtë e peshqve dinë si të notojnë, thotë një shprehje. Dhe sipas Dolores Aveiro, mamaja e legjendës së Real Madrid Cristiano Ronaldo, Cristianinho është më i mirë se i ati.

Që në moshën 7-vjeçare ai është kurorëzuar si golashënuesi më i mirë i kupës së shkollës dhe, sipas gjyshes së tij, ai do të ndjekë hapat e të atit.

“T’iu them të vërtetën, ai ka shumë ngjashmëri me Ronaldo-n kur ishte i vogël,” shprehet ai gjatë një interviste për revistën Cristina.

“Nuk mendoj se i mungon asgjë në krahasim me Ronaldo-n. Madje mund të them se është më i mirë se ai.”

Ajo më pas ka folur edhe për të dashurën e portugezit Georgina. “Më pëlqen Georgina. Ajo do të jetë nusja ime e ardhshme. Presim dasmën, por nuk do e rrëfej datën.”

Më shumë nga Gossip