Futboll

Cristiano Ronaldo, këpucë prej ari për “Topin e Artë”!

“Ylli” i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, ka luajtur me një palë këpucë unike “Golden Nike”, për herë të parë që pasi fitoi për herë të katërt trofeun e “Topit të Artë”, që i jepet futbollistit më të mirë të planetit. Portugezi ka pasur këpucët “Mercurial Superfly CR7 Vitorias”, të dizenjuara veçmas për të, ndërsa në ndeshjen kundër Granada veshi për herë të parë këpucët e bardha me pjesën e poshtme ngjyrë ari.

Cristiano Ronaldo wore his Ballon d'Or commemorative football boots for the first time

The Portguese paraded all four of his prestigious honour before Real Madrid kicked off

All eyes were on Ronaldo and his golden boots in the warm up before the Granada clash

Përpara ndeshjes Ronaldo prezantoi para tifozët të Real Madrid trofeun e katërt të “Topit të Artë”, krahas tre të tjerëve që kishte fituar më parë në karrierën e tij. Gjatë vitit 2016, Ronaldo fitoi Champions League me Real Madrid dhe Euro 2016 me Portugalinë, duke e merituar çmimin e futbollistit më të mirë pasi e pushtoi Europën në nivel klubesh dhe përfaqësuesesh, përpara se të fitonte edhe Botërorin për Klube si pjesë e Real Madrid.

[interaction id=”58711a4f804953407ce1c95e”]

Më shumë nga Futboll