Futboll

Dashuria është e verbër dhe… 10 çiftet më të çuditshme të historisë së futbollit

Dashuria, dihet, nuk ka sy. Vendimi përfundimtar i takon zemrës. Më poshtë është një listë e dhjetë çifteve më të çuditshme të historisë së futbollit. Siç mund ta imagjinoni, jo të gjithë (ose të gjitha) janë modelë (ose modele).

gfjhk

Amauri dhe Cynthia Cosini Valderes: të martuar dhe me tre fëmijë. Një shembull që tregon qartë se (në dashuri) nuk është e thënë që të jesh gjithmonë fotomodelë.

 

14

Carlos Tevez dhe Mariana Paesani: duket se të dy kanë pasur një lidhje pak pas lindjes së vajzës së argjentinasit. Më pas, gjithçka mbaroi. Për sa i takon paraqitjes, nuk ka krahasim.

 

13

Abbey Clancy dhe Peter Crouch: kjo lidhje është shpjeguar në mënyrë shumë të qartë nga vetëm sulmuesi, i cili ka thënë se: “Po të mos isha bërë futbollist, do të isha akoma i virgjër”.

 

12

David Villa dhe Patricia González: kuptohet që asnjëri nga të dy nuk punon për Valentino-n. Pyetja është se kush fiton?

 

11

Dani Alves dhe Dinorah Santa Ana: ka qenë gruaja e mbrojtësit brazilian nga 2008 deri në 2011. Sigurisht, ai nuk është David Beckham por edhe ajo nuk bën shaka.

 

10

Daniela Low dhe Joachim Low: janë martuar në 1986-ën dhe kanë qëndruar bashkë për 30 vite. Më pas, në shkurtin e këtij viti, kanë vendosur të ndahen. Ndoshta, për shkak se ai fuste vazhdimisht gishtat në hundë.

 

9

Alexandra Loizou dhe Giorgos Samaras: një çift që tregon se ka një shpresë për të gjithë.

 

6

Alessandro Nesta dhe Gabriela Pagnozzi: përderisa ish-kapiteni i Lazio-s dhe qendërmbrojtësi i Milan e ka zgjedhur, do të ketë pasur arsyet dhe shijet e tij.

 

4

Lindegaard dhe Misse Beqiri: bashkë në periudhën 2014-2016, më pas kanë vendosur t’i thonë lamtumirë njëri-tjetrit. Sipas thashemetheve, ndarja ka ardhur kur ajo e ka parë atë gjatë ditës.

 

7

Ozil dhe Aida Yespica: këta të dy kanë pasur një lidhje të shkurtër. Kur ne, një shpresë të madhe. Atë që mund të kemi të njëjtin fat një ditë.

Më shumë nga Futboll