Futboll

David Luiz, 1 milionë paundë dhurata për shokët dhe presidentin

David Luiz ka shpenzuar mbi një milionë paundë për t’i blerë nga një dhuratë të gjithë shokëve të skuadrës, trajnerit Antonio Conte dhe pronarit Roman Abramovic. Bëhet fjalë për rreth 30 byzylykë prej floriri 18 karat, të cilave ia shpërndahu shokëve të skuadrës të premten në mëngjes në qendrën stërvitore të Chelsea në Cobham. Varja se dorës mund të përdoret edhe si mbajtës çelësash dhe zakonisht i jepet atyre që marrin makina të tipit Bentley, Ferrari apo Bugatti.

David Luiz has bought wrist-worn supercar keys for all of Chelsea's title-winning players

The wrist-worn keys, pictured here on Nemanja Matic ,set the Chelsea defender back £1million

Marcos Alonso, along with the rest of the squad, have their names engraved on their keys

Pronari Abramovich e mori edhe më speciale dhuratën e tij, teksa në varësen e rusit kishte një pjesë nga një meteor 5 që ka rënë në tokë 5 milionë vjet më parë. “Senturion” ishte marka që u mor me prodhimin e këtyre byzylykëve që vlerën totale e kanë më shumë se 1 milionë paundë. Bërja e secilës prej varëseve ka dashur deri në 70 orë punë. “Zoti është i madh” është mesazhi i shkruar në secilën prej dhuratave që David Luiz i bëri shokëve të ekipit. Për brazilianin ishte titulli i parë kampion Anglie.

 Senturion specialise in luxury wrist-wear, enabling you to wear your supercar on your wrist.

Luiz’s supercar key has ‘God is great’ engraved and is solid 18-carat handcrafted rose gold 

 The Brazil defender's also has 198 black diamonds linked to his Mercedes AMG G Wagon

Rreth 40 mijë paundë ka bërë secila prej tyre varëseve, më shtrenjtë ajo kushtuar Roman Abramovich. Luiz ndoqi shembullin e Didie Drogba, i cili i dhuroi të gjithë shokëve të skuadrës nga një unazë me diamante, pasi fituan në finalen e Champions League kundër bayern Munich. Kosto për sulmuesin nga Bregu i Filshdishtë shkoi deri në 1 milionë euro, ndërsa Luiz ka shpenzuar 1.2 milionë euro. Qendërmbrojtësi u rikthye te Chelsea pasi londinezët paguan 45 milionë euro te PSG në javën e fundit të merkatos. Ai ka qenë titullar i rregullt për ekipin e Conte.

The gifts featured a Champions League ball and were believed to cost around £800k in total

 

[interaction id=”591f1ad32041829f01d75941″]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll