RUSI 2018

Deschamps publikon 23 emrat për Rusi 2018, nuk mungojnë surprizat

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka publikuar listën e tij përfundimtare të lojtarëve që do të marrë me vete në Kupën e Botës dhe surprizat nuk mungojnë.

Ai ka zgjedhur të mos thërrasë sulmuesin e Manchester United, Anthony Martial, dhe atë të Arsenal, Alexadre Lacazette.

Jashtë kombëtares ka përfunduar edhe Dimitry Payet, i cili ka pësuar një dëmtim gjatë finales së Europa League të luajtur dhe të humbur nga Marseille kundër Atletiko Madrid.

Më shumë nga RUSI 2018