Argetim

Diesel nxjerr në treg linjën e re të veshjeve të frymëzuar nga Milan

Dizajneri italian Diesel ka zbuluar linjën e re të veshjeve dhe aksesorëve të inspiruar – dhe modeluar – nga lojtarët e Milan.

Partnerët e modës së klubit italian tashmë merren me kostumet e lojtarëve kur udhëtojnë në ndeshjet jashtë fushe dhe tani kanë nxjerrë në treg një linjë të re të dedikuar tifozëve Kuqezi.

Produktet “Diesel x AC Milan tashmë janë në shitje në dyqanet e tyre respektive dhe janë prezantua gjatë një evenimenti në Piazza San Babila të Milanos këtë mbrëmje.

Tema e përgjithshme e veshjeve është kamuflazh me ngjyrat e skuadrës.

Tema është quajtur “Camo-fire”m një miks midis kamuflazhit dhe ngjyrave të klubit.

Lojtarët Patrick Crutone, Manuel Locateli, Davide Calabria, dhe Niccolo Zanellato, të cilët kanë dalë nga akademia e të rinjve, janë përdorur si model.

 

Më shumë nga Argetim