La Liga

E bleu për 45 mln euro, ja ku mund ta dërgojë Real talentin

Vinicius Jr, talenti më i fundit i prezantuar nga Real Madrid, e di mirë se ka shkuar te një nga klubet më të rëndësishëm të planetit.

“Do të tregoj se e meritoj këtë mundësi”, ka thënë 18-vjeçari, i transferuar në “Bernabeu” nga Flamengo.

Por ai mund ta nisë aventurën madrilene me Castilla-n, skuadrën e dytë, dhe më pas të kalojë te skuadra e parë.

Më shumë nga La Liga