Gossip

E dashura e Maradonës fillon futbollin në Argjentinë

Rocio Oliva, e dashura e Diego Armando Maradonës, do të konkurrojë në të Parën B (ndarjen e dytë) të futbollit të femrave në Argjentinë, pas nënshkrimit të saj me “Excursionistas”.

 

Rocio Oliva, e dashura e Diego Armando Maradonës, do të konkurrojë në të Parën B (ndarjen e dytë) të futbollit të femrave në Argjentinë, pas nënshkrimit të saj me “Excursionistas”. Futbollistja 26-vjeçare e bëri zyrtare këtë gjë në Instagram e saj, kështu që do ta vazhdojë karrierën e vet në botën e futbollit. Një pasion që, sipas saj, vjen nga prania e Diegos. Rocio kthehet në futboll, pasi ka luajtur me “Jabel Ali” në Dubai, ku çifti ka jetuar deri pak muaj më parë.

Atje, Rocio ka fituar rreth 10.000 $ në muaj, sipas mediave argjentinase. Rocio Oliva e festoi nënshkrimin e saj me një mesazh në Instagram: “Një fazë e re. Ishte e pamundur për të mos pranuar #Excursionistas…!” Rocio Oliva dhe Maradona janë së bashku prej rreth katër vitesh, në një marrëdhënie të trazuar dhe nganjëherë të shënjuar me polemika.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Gossip