Merkato

E donin Barça, Dortmund dhe Chelsea… Fulham siguron francezin për 28 mln euro

Fulham do të kthehet të luajë në Premier League sezonin e ardhshëm dhe e ka festuar këtë arritje në mënyrën më të mirë të mundshme.

Anglezët, në fakt, kanë djegur Dortmund, Barcelona dhe Chelsea në garën për të siguruar yllin e Nice, Jean-Michael Seri për 28 milionë euro.

28-vjeçari ka qenë kyç për kuqezinjtë në sezonin e kaluar të Ligue 1, duke luajtur 29 ndeshje në kampionat dhe pesë në Europa League.

Më shumë nga Merkato