La Liga

“El Classico”, sinonim me tensionin: gjestet më të shëmtuar në të dyja anët (video)

Goditje me shqelma, pështyrje, gishtat në sy… Tensioni në format më të thella dhe të këqija shfaqet në të ashtuquajturën “El Classico” në Spanjë, kur përballen Barcelona dhe Real Madridi, armiq të përbetuar gjatë tërë historisë së tyre. Të dielën rikthehen emocionet e këtij dueli që eklipson botën, i cili luhet në kuadrin e finales së parë të Superkupës së Spanjës, në “Camp Nou”

Më shumë nga La Liga