Europa League

Europa League, zbulohen çiftet e 1/8-ve

Euopra League ka hyrë në fazën e nxehtë. Është hedhur sot, në Nion të Zvicrës, shorti i 1/8-ve (9 mars ndeshjet e para, 16 mars ndeshjet e kthimit). Janë pesë ekipet favorite për fitoren e kupës. Nuk ka pasur shumë fat skuadra e Roma-s, që ka peshkuar Lyon-in e Lacazette. Ndërsa kanë shkuar më mirë gjërat për Manchester United, që do të përballet në 1/8-at me Rostov. Derbi gjerman për Borussia Moenchengladbach dhe Schalke 04. Finalja do të luhet më 24 maj në Stokholm.

 


 
Çiftet e 1/8-ve
Celta di Vigo-Krasnodar
Apoel Nicosia-Anderlecht
Schalke 04-Borussia Moenchengladbach
Lione-Roma
Rostov-Manchester United
Olympiacos- Besiktas
Gent-Genk
Copenaghen-Ajax

 

Më shumë nga Europa League