• Europa League, zbulohen çiftet e 1/8-ve

  Publikuar: 24 Feb 1:57

  Euopra League ka hyrë në fazën e nxehtë. Është hedhur sot, në Nion të Zvicrës, shorti i 1/8-ve (9 mars ndeshjet e para, 16 mars ndeshjet e kthimit). Janë pesë ekipet favorite për fitoren e kupës. Nuk ka pasur shumë fat skuadra e Roma-s, që ka peshkuar Lyon-in e Lacazette. Ndërsa kanë shkuar më mirë gjërat për Manchester United, që do të përballet në 1/8-at me Rostov. Derbi gjerman për Borussia Moenchengladbach dhe Schalke 04. Finalja do të luhet më 24 maj në Stokholm.

   


   
  Çiftet e 1/8-ve
  Celta di Vigo-Krasnodar
  Apoel Nicosia-Anderlecht
  Schalke 04-Borussia Moenchengladbach
  Lione-Roma
  Rostov-Manchester United
  Olympiacos- Besiktas
  Gent-Genk
  Copenaghen-Ajax

   


  Lexo postimet e tjera