Seria A

Fiorentina-s i hiqet penalltia kundër Juventus, shpërthen Alonso: Ky është një turp

Në minutën e 18-të të pjesës së parë mes Fiorentina-s dhe Juventus-it është dhënë një penallti në favort të vendasve pas një prekje të topit me dorë nga ana e Chiellini-t në zonën e rreptësisë. Por, pasi Veretout ka qëndruar për dy minuta te pika e bardhë, arbitri Guida e ka anuluar penalltinë pasi është konsultuar me “VAR”, ku ka parë një pozicion jashtë loje të Benassi-t. Një moment ky që ka acaruar lojtarin e Chelsea-it, Marcos Alonso, ish-futbollist i Fiorentina-s. Spanjolli ka shkruar në Instagram: Çfarë trupi Serie A me këtë VAR!

Më shumë nga Seria A