Futboll

Formacionet historike të Real Madrid dhe Barcelona-s

Sfida më e bukur e La Liga-s, “El Clasico” po troket. Ndërkohë “Goal” ka përzgjedhur formacionet historike të Real Madrid dhe Barcelona-s. 28 lojtarë, 28 yje nga të dyja skuadrat që nga krijimi i La Liga-s në 1928-ën.

Real Madrid

Portierë : Ricardo Zamora, Paco Buyo, Iker Casillas

Mbrojtës: Marquitos, Chendo, Sergio Ramos, Manolo Sanchis, Fernando Hierro, Santamaria, Jose Antonio Camacho, Roberto Carlos

Mesfushorë: Zinedine Zidane, Fernando Redondo, Claude Makelele, Pirri, Guti, Michel, Miguel Munoz, Paco Gento Lopez, Raymond Kopa

Sulmues: Alfredo Di Stefano, Ferenc Puskas, Pahino, Hugo Sanchez, Raul, Cristiano Ronaldo, Emilio Butragueno, Santillana


Barcelona

Portierë: Antoni Ramallets, Andoni Zubizarreta, Victor Valdes

Mbrojtës: Dani Alves, Carles Puyol, Ronald Koeman, Miguel Angel Nadal, Migueli, Sergi Barjuan, Sigfrid Gracia

Mesfushorë: Luis Figo, Bernd Schuster, Hristo Stoichkov, Xavi, Andres Iniesta, Michael Laudrup, Pep Guardiola, Luis Suarez, Jose Maria Bakero, Rivaldo

Sulmues: Diego Maradona, Ronaldo, Lionel Messi, Ronaldinho, Samuel Eto’o, Ladislao Kubala, Johann Cruyff, Romario


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll