RUSI 2018

Formacionet zyrtare të Spanjë-Rusi kanë shumë surpriza

Spanja dhe Rusia do të ndeshen pas pak në 1/8-at e Kupës së Botës, në “Luzhniki Arena” të Moskës. Kjo ndeshje premton spektakël dhe gola, por surprizat kanë filluar me formacionet zyrtare.

Trajneri Hierro ka vendosur të lërë në stol Andres Iniesta dhe Thiago Alcantara, duke aktivizuar në vend të tyre Asensio me Koke.

Nga ana tjetër, te Rusia do të mungojë nga minuta e parë Denis Cheryshev, lojtari më i mirë i vendasve në këtë Botëror, me 3 gola të shënuar deri tani.

Më shumë nga RUSI 2018