Champions League

Foto: Roma nxjerr në shitje biletat për ndeshjen me Liverpool një ditë para hedhjes së shortit

Për vite me radhë është folur për gogla të nxehta dhe të ftohta, duke hedhur dyshime mbi pastërtinë e shortit të Champions League. Sot, në Nyon të Zvicrës, është hedhur ai për gjysmëfinalet e kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube dhe këto dyshime janë kthyer përsëri.

Çiftet e përzgjedhura kanë qenë Bayern Munich-Real Madrid dhe Liverpool-Roma. Deri këtu nuk ka asnjë problem. Dyshimet ngrihen nga fakti se faqja zyrtare e Roma-s në internet ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen e kthimit me anglezët para hedhjes së shortit. Bileta këto që i janë vënë në dispozicion nga UEFA. Lajmërimi është hequr menjëherë, por dyshimet mbeten.

Image: AS Roma

 

 

 

Më shumë nga Champions League