Futboll

Fotofakt / Ronaldo akuzon futbollistët e Celta Vigo

Ndonëse trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane refuzoi të komentojë në lidhje me thashethemet sipas të cilave Celta Vigo ka marrë një ‘Valixhe’, efektivisht një çantë plot me para për ndeshjen kundër Los Blancos, Cristiano Ronaldo u kam nga kamerat dhe fotografët duke akuzuar Gustavo Cabral se kishte një motiv të stimuluar për të vështirësuar gjërat për CR7. Sulmuesi portugez, i cili shënoi dy herë kundër skuadrës Galician, u pa të bënte gjeste ndaj rivalëve të tij, përfshirë edhe fërkimin e gishtave për të iplikuar pagesë parash cash përpara se të bënte me shenjë formën e një mbajtëse valixheje të tejdukshme.

Rezultate imazhesh për ronaldo maletin

“Valixhe…Ju. Shumë para,”, ishin gjistikulacionet e tij, të paktën sipas “Minut 0” dhe të publikuara në gjigantin mediatik sportiv spanjoll “Marca”. “Maletin” – “Valixhja” është koncepti më kontroversal në futbollin spanjoll, që qëndron mes kufijve të dyshimeve ligjore të trukimit të ndeshjeve, duke lejuar një palë të tretë që të përfshihet në një ndeshje që është në interesin e tyre.

Më shumë nga Futboll