Argetim

Gascoigne mposht nipin në tenis me këmbë…

Gascoigne mposht nipin në tenis me këmbë…

Paul Gascoigne ka treguar edhe një herë se jo vetëm që e dashuron topin e futbollit, por e përdor shkëlqyeshëm atë, teksa ka fituar në një lojë të quajtur tenis me këmbë me nipin e tij Camerona, teksa gardhi i derës së shtëpi shërbente si rrjetë.

Gascoigne has had two hip replacements but that didn't slow him down as he headed the ball

Video ka bërë xhiron e rrjeteve sociale, kur Gascoigne bën pikën e fitoren me një goditje të saktë me kokë dhe nis të festojë duke qeshur, si bënte në kohën kur ishte një nga futbollistët më të mirë të Anglisë në qarkullim.

The former England midfielder, now 50, laughs and jokes in the game, which he says he won

Gascoigne ka luajtur 57 ndeshje me kombëtaren e Anglisë dhe ka shënuar 10 gola. Ai konsiderohet si një nga futbollistët më të talentuar që kanë lindur në Britaninë e Madhe, teksa jeta e tij pas futbollit u karakterizua nga probleme me vartësinë nga alkooli, që tanimë duket se i ka lënë pas shpine.

Më shumë nga Argetim