Merkato

“Gagliardini? Marrëveshja me Inter është arritur”

Gian Piero Gasperini i ka thënë praktikisht lamtumirë Roberto Galiardini-t, i cili pritet të transferohet tek Inter. “Do të qëndrojë në stol, në këtë moment kjo është zgjidhja e duhur për Atalanata-n dhe Inter-in. Nuk i di detajet, por marrëveshja është arritur. Bëhet fjalë për një lojtar që do të largohet”. Një lamtumirë e sigurt, që do të konkretizohet në fillimin e javës së ardhshme pas takimit mes Zhgan Jindong dhe presidentit të bergamaskëve Antonio Percassi.

Gian Piero Gasperini i ka thënë praktikisht lamtumirë Roberto Galiardini-t, i cili pritet të transferohet tek Inter. “Do të qëndrojë në stol, në këtë moment kjo është zgjidhja e duhur për Atalanata-n dhe Inter-in. Nuk i di detajet, por marrëveshja është arritur. Bëhet fjalë për një lojtar që do të largohet”. Një lamtumirë e sigurt, që do të konkretizohet në fillimin e javës së ardhshme pas takimit mes Zhgan Jindong dhe presidentit të bergamaskëve Antonio Percassi.

Gasperini nuk është ankuar për shitjet që po dëbësojnë skuadrën e Atalanta-s. “Janë larguar Stendardo, Pinilla dhe pothuajse Gagliardini. Por merkato nuk duhet të jetë një justifikim. Deri në momentin që je këtu, duhet të mendosh vetëm për Atalanta-n”, ka thënë trajneri i zikaltërve.

 
[interaction id=”587156634f601b09292250fe”]

Më shumë nga Merkato