Kampionati Shqiptar

Gjoka zyrtarizoi dorëheqjen, Vllaznia do të drejtohet nga Ervis Kraja

KF Vllaznia bën të ditur se trajneri Ernest Gjoka, pasditen e djeshme ka paraqitur zyrtarisht dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës. Në këtë situatë, drejtuesit kanë vendosur që prej ditës së sotme dhe deri në fund të kampionatit, ekipi kuqeblu të trajnohet nga trajneri i ekipit B, Ervis Kraja.

Shkodranët janë në situatë tepër të vështirë, me një këmbë në Kategorinë e Parë, pas humbjes së fundit në kryeqytet, ndaj Partizanit. Duke parë se po mbytet, trajneri Ernest Gjoka e braktisi “anijen” i pari, çka i ka zemëruar pa masë shkodranët. Mbeten të luhen edhe dy javë, në të cilat Vllaznia shpreson vetëm matematikisht, por vështirë të ndodhë ndonjë mrekulli.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Kampionati Shqiptar