Futboll

Goli i Saul “ringjall” Atletico Madridin!!!

Atletico e Madridit ka dhënë shenjat e para të jetës, pas fitores 1-0 ndaj Las Palmas në “Vicente Calderon”, falë golit të shënuar në pjesën e dytë nga Saul Niguez. Diego Simeone e kishte kërkuar me çdo kusht këtë fitore, që mungonte prej tre ndeshjesh në La Liga, ku Atletico ishte mundur 3-0 në takimin e fundit kundër Villarreal.

Saul Niguez celebrates scoring what would turn out to be the winning goal for Atletico Madrid

Atletico Madrid striker Antoine Griezmann reaches for the ball with Las Palmas' Pedro Bigas

Kur u mbush një orë lojë mesfushori Saul Niguez  lëshoi një goditje të papritshme, duke i dhënë fitoren kampionëve të vitit 2014. Atletico Madrid ngjitet në vendin e pestë të La Liga dhe mbetet në kontakt me zonën Champions League.

Standings provided by Sofascore LiveScore

[interaction id=”58557451e3b701d268e3fa4b”]

Më shumë nga Futboll